başakşehir emlak portalı, başakşehir rehberi, başakşehir satılık daire, başakşehir, haberler, başakşehir 1,2,4,5 etap satılık daire, sular vadisi, oyakkent, misstanbul evleri,başakşehir yerleşim planı haritası,basaksehir satılık daire,kayabaşı merkez toki satılık,başakşehir 5.etap satılık, başakşehir 4.etap 2.kısım satılık,misstanbul satılık daire,kayabaşı toki,kiptaş kayabaşı merkez. başakşehir ilçesi,başakşehir belediyesi emlak vergileri,başakşehir villaları,başakşehir emlakçıları,başakşehir metrokent, başakşehir deprem konutları,Başakşehir,başakşehir,Başakşehir Belediyesi,Başakşehir,Bahçeşehir,Altınşehir,Başakşehir Vadi, Başakşehir Gölet, Bahçeşehir Gölet, Sular Vadisi,Basaksehir, Gayrimenkul Ara, Arsa, Arsa Ara, Arsa Arama, Arsa Ariyorum, Arsa Arıyorum, Arsa Emlak, Daire, Devir, Emlak Ariyorum, Emlak Arıyorum, Emlak Dünyası, Emlak Gayrimenkul, Emlak Hizmetleri, Emlak Kredisi, Emlak Ofisi, Emlak Ofisleri, Emlak Piyasası, Emlak Satış
Anasayfa    
EMLAK ARAMA    
FAYDALI LİNKLER    
Sizin fotoğraflarınız    
İletişim    BAŞAKŞEHİR İLÇESİ MERKEZ KAYABAŞI TOKİ SATILIK VE KİRALIK İLANLARINIZI " Kayabaşı merkez TOKİ "BÖLÜMÜNDEN ÜCRETSİZ OLARAK VEREBİLİRSİNİZ. basaksehiremlakportali.com    

 
 

Üye Girişi


Kullanıcı Adı: 
Şifre: Şifremi Unuttum
Uye Ol!
 Bölge Tanıtımı


İkitelli Başakşehir 2.Etap


Başakşehir 2. Etap konutları zemin sondaj çalışmalarına göre radye temel üzerine tünel kalıp sistemi ile inşaa edilmiştir. KİPTAŞ, 25 Temmuz 1996 tarihinde Başakşehir 2. Etap'ın temellerini atmıştır. 35.2 hektar alan üzerine inşaa edilen 2.304 konut; 84, 123 ve 143 m2 olmak üzere üç ayrı tipte tasarlanmış ve uygulanmıştır. Dünya ölçeğinde ve ülkemiz şartlarında en uygun teknoloji olarak benimsenen tünel kalıp sistemiyle yapılan konutlar, arazi zemin etütleri yapıldıktan sonra inşa edilmiştir. Bloklar (143 m2'ler hariç) çift asansörlü olup, blok bazında intercom tesisi ve merkezi uydu yayını ile bloklara TV görüntüsü verilmektedir. Sitenin telekomünikasyon ihtiyacının karşılanması amacı ile alt yapı çalışmaları yapılarak, 1. Etap'ta yer alan telefon santral binasına bağlantısı kurulmuş ve sitenin dış dünyayla irtibatı sağlanmıştır. Sitede ısınma sistemi daire bazında doğalgazlı kombilerle sağlanmaktadır.

Başakşehir 2. Etap 352.626 m²'lik alan üzerine kurulmuştur. Kişi başına 14 m² yeşil alan planlanan Başakşehir 2. Etap' ta 81.992 m²'lik yeşil alan, 52.230 adet çalı türü bitki, 3.823 adet ağaç bulunmaktadır. Başakşehir 2. Etapta 720 öğrenci kapasiteli "Nurettin Topçu İlköğretim Okulu" bulunmaktadır. KİPTAŞ tarafından yaptırılıp İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilen 24 derslikli okul; anasınıfı, kütüphane, çok maksatlı salon, bilgisayar ve fen laboratuarları, resim atölyesi, yemekhane, merasim alanı, müstahdem evi, sığınak, otopark, açık spor alanı ve oyun bahçesiyle çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için yapılmıştır

Başakşehir 2. Etap'ta E bloklarının bulunduğu bölgede "Müderris Halil Hilmi Camii", KİPTAŞ tarafından tamamlanmış ve ibadete açılmıştır. D bölgesindeki cami inşaatı KİPTAŞ tarafından başlatılmış ve henüz tamamlanmamıştır. O bölgede ikamet eden kat maliklerinin mağduriyetlerini gidermek için bodrum kat düzenlenerek ibadete açılmıştır.

Başakşehir 2. Etap' ta E blokların olduğu bölgede site sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere 1 adet çarşı bulunmaktadır. Çarşıda ise çeşitli büyüklükte 7 adet dükkân vardır. Bu dükkânlardan 1 adedi market, 1 adedi eczane, diğerleri ise çeşitli faaliyetlerde kullanılmaktadır. Bölge mahalle statüsünü kazanarak ziya Gökalp mahallesinden ayrılmış ve Küçükçekmece Başakşehir Mahallesi olarak isimlendirilmiştir. İlk muhtarlık seçimlerini 13 Şubat 2005'te yapmış ve muhtarını seçmiştir. Mahalle olarak içerisinde 1.etap 2. etap ve onur yapı kooperatifleri birliğini barındırmaktadır.

Yönetim şekli: KMK. Gereği her yıl blok temsilcileri seçimi yapılarak temsilciler kurulu yenilenir. Temsilciler kurulu üyeleri oy kullanarak özgür iradeleriyle 1 yıl görev yapacak yönetim kurulunu ve diğer organları seçer.


Detaylı bilgi için: http://www.basaksehiretap2.com

 

Başakşehir Rehberi


Başakşehir özgürlük meydanı

Başakşehir ilçesi ile ilgili olayları, etkinlikleri, düğün dernek haberlerini, sitelerle ilgili haberleri,dilek ve şikayetlerinizi, HER ÇEŞİT HABERİ BİZE YOLLAYIN...BURADA YAYINLAYALIM.İlçemizin herhangi bir mahallesinden haber muhabirimiz olabilirsiniz.
Yasalarda suç sayılmayacak her tür haber için bu özgür alan size ayrılmıştır.

ilhanbayrak@basaksehiremlak
portali.com


Site İçi Arama ve İstatistikler

Site içi aranacak kelimeyi yazın

 

Günlük ziyaret sayısı

Bugün Çoğul : 247
Bugün Tekil : 120
IP : 54.167.196.208

Anket

.
Bu ankete 3 kişi katıldı
.  

Diğer Anketler

Emlak İlanları Çok Okunanlar

1 - BÜYÜKÖMERLER EMLAK METROKENT 500 16 16
2 - BÜYÜKÖMERLER EMLAKÇILIK 212 488 49 49
3 - TURYAP 1 ETAP
4 - Turyap Kiptaş1
5 - Abdullah emlak
6 - İdeal Emlak
7 - DİNDAROGLU EMLAK
8 - ALTIN EMLAK METROKENTÇARŞI TEMSİLCİLİĞİ
9 - REMAX EXTRA 2
10 - Vizyon emlak danışmanlık


Copyright © 2006 BASAKSEHIREMLAKPORTALI.COM

Online Kişi Sayacı

emlak